![]() |
Ochrona Środowiska |
|
|
Ministerstwo Klimatu nie planuje ustępstw w uruchomieniu od 1 stycznia 2020 roku Bazy Danych o Odpadach (BDO) pomimo złożonego do sejmu projektu nowelizacji ustwy z dnia 4 lipca 2019 r.
Obowiązkiem wpisu do Rejestru-BDO objęte są nie tylko podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów, ale również wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań. W niektórych przypadkach może to dotyczyć nawet jednoosobowych działalności gospodarczych.
Na stronie bdo.mos.gov.pl udostępniona została przykładowa lista poddmiotów zobowiązanych do rejestracji w BDO.
26 listopada 2019 r. rozpoczął się pilotaż otwartego systemu BDO, w którym mogą wziąć udział wszystkie podmioty posiadające wpis w Rejestrze-BDO.
Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) - od 1 stycznia 20120 r koniec z obiegiem dokumentów papierowych
Od 1 stycznia 2020 r. Obowiązywać będzie w pełni elektroniczny obieg dokumentów związanych z gospodarką odpadami i opakowaniami.
Więccej szczegółów: https://bdo.mos.gov.pl/
Od 1 stycznia 2020 roku uruchomione zostaną nowe moduły w BDO:
- moduł ewidencji odpadów,
- moduł rejestracyjny i elektronicznych wniosków,
- moduł sprawozdawczy.
16 września 2019 roku, opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 sierpnia 2019 r. w sprawie wizyjnego systemu kontroli miejsca magazynowania lub składowania odpadów (Dz.U. 2019 poz. 1755).
Zgodnie z art. 25 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 701 z późn. zm.) oraz art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1579) 6 września 2019 r. upływa termin dostarczenia do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska danych dostępu do systemów monitoringu wizyjnego.
1 września 2019 roku, weszło w życie rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie stawki opłaty recyklingowej (Dz.U. 2019 poz. 1639)
Opublikowana została, podpisana przez Prezydenta RP dnia 6 sierpnia 2019 roku ustawa o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2019 poz. 1579).
Ustawa wprowadza między innymi zmianę terminu złożenia wniosku o zmianę decyzji - zezwolenia na zbieranie lub przetwarzanie odpadów - z 4 września 2019 r. na 5 marca 2020 r.
Podpisana 6 sierpnia przez Prezydenta RP Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, wprowadza zmiany w Opłacie recyklingowej, które wejdą w życie z dniem 1 września 2019 roku.
Świadczymy usługi obejmujące outsourcing środowiskowy i zarządzanie środowiskiem w przedsiębiorstwie rozumiane powszechnie jako Ochrona Środowiska.
Naliczamy opłaty za korzystanie ze środowiska. Prowadzimy bazie BDO ewidencje odpadów (KEO). Wykonujemy sprawozdania z zakresu gospodarki odpadami i opakowaniami w bazie BDO, sprawozdania obejmujące zużyty sprzęt (ZSEiE), baterie i akumulatory. Wykonujemy raporty Kobize i sprawozdania PRTR. Outsourcing środowiskowy zawiera opłaty środowiskowe, audyty ekologiczne, konsulting i doradztwo środowiskowe. Nasze usługi z zakresu ochrony środowiska obejmują woj. śląskie. Obszar naszej działalności rozumianej powszechnie jako Ochrona Środowiska obejmuje między innymi miasta: Katowice, Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.
® Nasz graficzny znak firmowy oraz nazwa EKOS są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP pod numerem R.07080 i podlegają ochronie prawnej od 1992 r. |